CIPR-ը ստացավ անդամակցության վկայական IBRS Խորհրդից
Մենք հպարտ ենք տեղեկացնելու, որ Նորարարության Խթանման և Հետազոտության Կենտրոնը (CIPR) պաշտոնապես ստացել է անդամակցության վկայական Միջազգային Բիզնես Հարաբերությունների Աջակցության Խորհրդից (IBRS Council): Միջազգային Բիզնես Հարաբերությունների Աջակցության Խորհուրդը (IBRS) հայկական կազմակերպություն է, որը կառուցում է գլոբալ բիզնես կապեր միջոցառումների, ուսուցման և միջազգային համագործակցության միջոցով։
Այս վկայականը հաստատում է CIPR-ի ակտիվ անդամակցությունը 2026 թվականի համար։ Այն ծառայում է որպես պաշտոնական ճանաչում մեր անդամակցության վերաբերյալ և կարող է ներկայացվել գործընկերներին, հաստատություններին և շահառուներին՝ որպես մեր միջազգային համագործակցության հանձնառության հաստատում։
Վերջին հանդիպման ընթացքում Խորհրդի հետ քննարկումները կենտրոնացած էին հայկական ավիատիեզերական արդյունաբերության միջազգային առաջխաղացման վրա։ Այս զրույցները բացեցին նոր հնարավորություններ CIPR-ի համար՝ ընդլայնելու իր դերը տիեզերական ինժեներիայի ոլորտում, խթանելու նորարարությունը, ամրապնդելու միջազգային բիզնես հարաբերությունները և կառուցելու կամուրջներ գիտության ու արդյունաբերության միջև։
Մեր անդամակցությունը IBRS Խորհրդում կարևոր հանգրվան է CIPR-ի առաքելության մեջ՝ նպաստելու տիեզերական ինժեներիայի զարգացմանը Հայաստանում։ Մենք ակնկալում ենք ակտիվորեն մասնակցել Խորհրդի նախաձեռնություններին և ուսումնասիրել նոր համագործակցության ուղիներ միջազգային գործընկերների հետ։

CIPR Receives Certificate of Membership from IBRS Council
We are proud to announce that the Center for Innovation Promotion and Research (CIPR) has officially received a Certificate of Membership from the Council for International Business Relations Support (IBRS Council). The Council for International Business Relations Support (IBRS) is an Armenian organization that builds global business connections through events, training, export promotion, and international cooperation.
This certificate confirms CIPR’s active membership status for the year 2026. It serves as an official recognition of our affiliation with the IBRS Council and may be presented to partners, institutions, and stakeholders as confirmation of our commitment to international collaboration.
During the recent meeting with the Council, discussions was focused on promoting Armenian Aerospace Industry to the outside world. These conversations opened new opportunities for CIPR to expand its role in space engineering, fostering innovation, strengthening international business relations, and building bridges between research and industry.
Our membership in the IBRS Council marks an important milestone in CIPR’s mission to promote the development of space engineering in Armenia. We look forward to actively contributing to the IBRS Council’s initiatives and exploring new avenues of cooperation with international partners.